• Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★½

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Old Henry

    ★★★½

  • Small Engine Repair

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Superhost

    ★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Belle

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Lamb

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Retreat

    ★★★

  • Seance

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Djinn

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Great White

    ★½