• Together Together

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Soul

  • The One and Only Ivan

  • Hamilton

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★½

  • Veneno

    ★★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ½

  • My Spy

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Knight Before Christmas

  • Frozen II

  • Seventeen

    ★★★½

  • Tall Girl

  • Harriet

  • Fantastic Fungi

    ★½

  • Hair Love

  • Kinky Boots: The Musical

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Someone Great

  • The Perfect Date

    ★★½

  • After

  • Shazam!

  • Who Would You Take to a Deserted Island?

    ★★

  • Booksmart

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

  • Pipeline

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Late Night

  • Kitbull

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • The Holiday Calendar

  • Been So Long

  • Beautiful Boy

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Hate U Give

  • Gloria Bell

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Christopher Robin

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Set It Up

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Tag

  • Ibiza

  • BlacKkKlansman

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • Dirty Computer

  • Bao

  • Period. End of Sentence.

  • Ready Player One

  • A Wrinkle in Time

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

  • Black Panther

  • RBG

  • Sorry to Bother You

  • Eighth Grade

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • The Post

  • Pitch Perfect 3