Kenneth has logged 33 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Resident Evil: Degeneration

Resident Evil: Degeneration

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Watu Wote: All of Us

Watu Wote: All of Us

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Eleven O'Clock

The Eleven O'Clock

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Nephew Emmett

My Nephew Emmett

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Silent Child

The Silent Child

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
DeKalb Elementary

DeKalb Elementary

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Achoo

Achoo

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Weeds

Weeds

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Lost Property Office

Lost Property Office

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Garden Party

Garden Party

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Revolting Rhymes

Revolting Rhymes

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lou

Lou

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Negative Space

Negative Space

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Early Man

Early Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Leila Attacks

Leila Attacks

2007
×
Read the review Edit this entry  
11
Three Cheers for the Whale

Three Cheers for the Whale

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Slon Tango

Slon Tango

1993
×
Read the review Edit this entry  
11
Bullfight in Okinawa

Bullfight in Okinawa

1994
×
Read the review Edit this entry  
11
Zoo Piece

Zoo Piece

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
An Owl Is an Owl Is an Owl

An Owl Is an Owl Is an Owl

1990
×
Read the review Edit this entry  
11
Cat Listening to Music

Cat Listening to Music

1988
×
Read the review Edit this entry  
11
The Case of the Grinning Cat

The Case of the Grinning Cat

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Junkopia

Junkopia

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Happy Family

My Happy Family

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Flatliners

Flatliners

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Carlos

Carlos

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry