Sort by

Nate has logged 15 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry