• Don't Worry Darling

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Ray

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Taylor Tomlinson: Look at You

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • He's All That

    ★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Respect

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Plan B

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision