Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
02
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
Edit this entry  
01
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★½
Edit this entry  
01
Trespass

Trespass

2011
×
★½
Edit this entry  
01
Stolen

Stolen

2012
×
★★
Edit this entry  
30
The Cobbler

The Cobbler

2014
×
½
Edit this entry  
29
Detective Knight: Independence

Detective Knight: Independence

2023
×
½
Edit this entry  
29
Zoo

Zoo

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
Edit this entry  
28
Cake

Cake

2014
×
½
Edit this entry  
27
It Waits

It Waits

2005
×
Read the review Edit this entry  
27
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Reprisal

Reprisal

2018
×
½
Edit this entry  
26
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Fuelled

Fuelled

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
There's Something Wrong with the Children

There's Something Wrong with the Children

2023
×
★★
Edit this entry  
23
The Old Way

The Old Way

2023
×
★★
Edit this entry  
22
Eighty-Six

Eighty-Six

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Read prior review Edit this entry  
22
Best Friend

Best Friend

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Here's the Plan

Here's the Plan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fuelled

Fuelled

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Here's the Plan

Here's the Plan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Sundown

Sundown

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
HIGHTAIL

HIGHTAIL

×
★★★½
Edit this entry  
21
Fuelled

Fuelled

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★
Edit this entry  
18
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
18
A Hollywood Detour

A Hollywood Detour

1942
×
Edit this entry  
17
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Edit this entry  
17
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★
Edit this entry  
16
The Haunting in Connecticut

The Haunting in Connecticut

2009
×
★★½
Edit this entry  
16
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
The Mad Hatter

The Mad Hatter

1940
×
Edit this entry  
16
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry