Sort by
  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Cuttputlli

    ★★★½

  • Darlings

    ★★★

  • Wedding Season

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Rocketry: The Nambi Effect

    ★★★

  • Ms. Marvel

  • Major

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Bhool Bhulaiyaa 2

    ★★★

  • Our Father

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

  • Jersey

    ★★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

  • Choose or Die

    ★★½

  • Dasvi

    ★★★

  • Moon Knight

  • The Kashmir Files

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • A Thursday

    ★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★½

  • Badhaai Do

    ★★★½

  • Gehraiyaan

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Pam & Tommy

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Atrangi Re

    ★★

  • 83

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Dhamaka

    ★★★

  • Jhimma

    ★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Meenakshi Sundareshwar

    ★★½

  • Red Notice

    ★★

  • A Man Named Scott

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Hum Do Hamare Do

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Britney vs. Spears

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Scenes from a Marriage

  • The Guilty

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Bell Bottom

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Shershaah

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★