• Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Weathering with You

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • ERASED

  • The Man Who Knew Infinity

    ★★★★★

  • Your Lie in April

    ★★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Death Note

  • The Wind That Shakes the Barley

  • Batman Begins

    ★★★★½

  • A Beautiful Mind

    ★★★★★

  • Matilda

    ★★★★★

  • The Crow

    ★★★★

  • Dead Poets Society