Sort by

Khoi_Phan has logged 104 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Collateral

Collateral

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hana & Alice

Hana & Alice

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★½
Edit this entry  
09
Drifting

Drifting

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Je, Tu, Il, Elle

Je, Tu, Il, Elle

1974
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Still the Water

Still the Water

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kikujiro

Kikujiro

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
All About My Wife

All About My Wife

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Letter

Last Letter

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
That Day, on the Beach

That Day, on the Beach

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
★★
Edit this entry  
18
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★½
Edit this entry  
18
Kids Return

Kids Return

1996
×
★★★½
Edit this entry  
16
Until the End of the World

Until the End of the World

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mank

Mank

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ulysses' Gaze

Ulysses' Gaze

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★½
Edit this entry  
21
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Edit this entry  
19
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Akitsu Springs

Akitsu Springs

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Red Rose White Rose

Red Rose White Rose

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Taboo

Taboo

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Equinox Flower

Equinox Flower

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Breathless

Breathless

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Full Moon in New York

Full Moon in New York

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry