• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • F9

  • Law School

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • Vincenzo

    ★½

  • Sisyphus

    ★★½

  • Drifting

    ★★★½

  • Mr. Queen

    ★★½

  • The Call

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Go Ahead

    ★½

  • Flower of Evil

    ★★½

  • #Alive

    ★★½

  • Wife of a Spy

    ★★★

  • The King: Eternal Monarch

    ★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Time to Hunt

    ★★★

  • Minari

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Last Letter

    ★★★

  • Crash Landing on You

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Vagabond

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • The King's Avatar

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Escape Plan: The Extractors

  • To the Ends of the Earth

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ½

  • One Spring Night

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Abyss

    ★½

  • Romance Is a Bonus Book

    ★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Memories of the Alhambra

    ★★

  • Hymn of Death

  • Where Stars Land

    ★½

  • The Negotiation

    ★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Hotel by the River

    ★★½

  • Still 17

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★½

  • Hotel Artemis

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Lawless Lawyer

  • Detective Conan: Zero the Enforcer

    ★★

  • Something in the Rain

    ★★½

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★½

  • Be with You

    ★★

  • Grass

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • While You Were Sleeping

    ★★½

  • Manhunt

    ★★

  • The Third Murder

    ★★★½

  • Under the Tree

    ★★

  • Hospital Ship

    ★★

  • Brotherhood of Blades II: The Infernal Battlefield

    ★★½

  • My Mr. Mermaid

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Our Time Will Come

    ★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★½

  • The Day After

    ★★★½

  • Claire's Camera

    ★★½

  • Okja

    ★★½

  • The Emperor: Owner of the Mask

    ★★

  • This Is Not What I Expected

    ★½

  • The Fate of the Furious