Sort by

k. has logged 444 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Big Short

The Big Short

2015
×
Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Memoria

Memoria

2021
×
Edit this entry  
20
The Humans

The Humans

2021
×
Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
Edit this entry  
14
France

France

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
13
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Atonement

Atonement

2007
×
Edit this entry  
10
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
Read prior review Edit this entry  
09
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
Edit this entry  
05
Filipiñana

Filipiñana

2020
×
Edit this entry  
05
Sunrise in My Mind

Sunrise in My Mind

2020
×
Edit this entry  
05
Dear to Me

Dear to Me

2021
×
Edit this entry  
05
Live in Cloud Cuckoo Land

Live in Cloud Cuckoo Land

2020
×
Edit this entry  
05
New Abnormal

New Abnormal

2021
×
Edit this entry  
05
How to Die Young in Manila

How to Die Young in Manila

2020
×
Edit this entry  
04
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
Edit this entry  
03
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happening

Happening

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Inside Out

Inside Out

2015
×
Edit this entry  
29
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
Edit this entry  
29
Reprise

Reprise

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Edit this entry  
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
Edit this entry  
27
Elf

Elf

2003
×
Read prior review Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
24
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Edit this entry  
18
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Benedetta

Benedetta

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
Edit this entry