Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Elvis

Elvis

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Smoke Signals

Smoke Signals

1998
×
Edit this entry  
28
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
Sunburn

Sunburn

1999
×
Read prior review Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
On the Edge

On the Edge

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Perrier's Bounty

Perrier's Bounty

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
Read the review Edit this entry  
26
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
Read the review Edit this entry  
22
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
Read the review Edit this entry  
19
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
8½

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bobby Deerfield

Bobby Deerfield

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
Read the review Edit this entry