Sort by

kemely has logged 141 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Avatar

Avatar

2009
×
★★
Edit this entry  
11
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Rings

Rings

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
Edit this entry  
04
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★★
Edit this entry  
03
0.0MHz

0.0MHz

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 02: Shivering Ghost

Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 02: Shivering Ghost

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 01 - Operation Capture the Slit-Mouthed Woman

Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 01 - Operation Capture the Slit-Mouthed Woman

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
½
Edit this entry  
26
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Black Mountain Side

Black Mountain Side

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Anatomia Extinction

Anatomia Extinction

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Life

Life

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
Pulse

Pulse

2006
×
½
Edit this entry  
13
Abandoned

Abandoned

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Egg

Egg

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Edit this entry