Sort by

Kelsey has logged 675 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Bad Seed

The Bad Seed

1956
×
★★★★
Edit this entry  
30
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
Bilby

Bilby

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Entity

The Entity

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
78/52

78/52

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Platoon

Platoon

1986
×
★★½
Edit this entry  
22
Strait-Jacket

Strait-Jacket

1964
×
★★★★
Edit this entry  
21
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★½
Edit this entry  
21
Digging Up the Marrow

Digging Up the Marrow

2014
×
★½
Edit this entry  
21
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★½
Edit this entry  
21
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★
Edit this entry  
19
Psycho IV: The Beginning

Psycho IV: The Beginning

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bring It On: Fight to the Finish

Bring It On: Fight to the Finish

2009
×
★★½
Edit this entry  
17
Bring It On: In It to Win It

Bring It On: In It to Win It

2007
×
★★½
Edit this entry  
17
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Bring It On Again

Bring It On Again

2004
×
★★
Edit this entry  
17
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Edit this entry  
17
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★½
Edit this entry  
17
Three to Tango

Three to Tango

1999
×
★★
Edit this entry  
17
Joshua

Joshua

2007
×
★★½
Edit this entry  
16
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★½
Edit this entry  
16
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Splice

Splice

2009
×
★★½
Edit this entry  
16
Session 9

Session 9

2001
×
★★½
Edit this entry  
15
The Witches

The Witches

1990
×
★★
Edit this entry  
15
The Unknown

The Unknown

1927
×
★★★½
Edit this entry  
14
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
The Girl Who Knew Too Much

The Girl Who Knew Too Much

1963
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Southbound

Southbound

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Urban Legends: Bloody Mary

Urban Legends: Bloody Mary

2005
×
Read the review Edit this entry  
13
You Can't Kill Stephen King

You Can't Kill Stephen King

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★½
Edit this entry  
13
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Edit this entry  
12
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Whip and the Body

The Whip and the Body

1963
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
½
Edit this entry  
30
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★
Edit this entry