Sort by

keysersoze666 has logged 966 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Prince Andrew: The Musical

Prince Andrew: The Musical

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
I Wanna Dance with Somebody

I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★½
Edit this entry  
23
A Country Christmas Harmony

A Country Christmas Harmony

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Luke Evans: Showtime!

Luke Evans: Showtime!

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
21
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Simpsons Meet the Bocellis in Feliz Navidad

The Simpsons Meet the Bocellis in Feliz Navidad

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Silent Twins

The Silent Twins

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Love Song

A Love Song

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★½
Edit this entry  
09
Night at the Museum: Kahmunrah Rises Again

Night at the Museum: Kahmunrah Rises Again

2022
×
★★
Edit this entry  
09
Nocebo

Nocebo

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Emancipation

Emancipation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Infernal Machine

The Infernal Machine

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beast

Beast

2022
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Edit this entry