keymayers has logged 56 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy Anniversary

Happy Anniversary

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Gay Deceivers

The Gay Deceivers

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Banana Split

Banana Split

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Plan B

Plan B

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Coffee Town

Coffee Town

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Tim and Eric's Billion Dollar Movie

Tim and Eric's Billion Dollar Movie

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
Simon Amstell: Set Free

Simon Amstell: Set Free

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Baby Done

Baby Done

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aziz Ansari: Buried Alive

Aziz Ansari: Buried Alive

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Dark Horse

Dark Horse

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Three Pints and a Rabbi

Three Pints and a Rabbi

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tusk

Tusk

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry