keymayers has logged 85 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Driveways

Driveways

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Watch

The Watch

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vampires

Vampires

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ride or Die

Ride or Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Afterschool

Afterschool

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Tell a Soul

Don't Tell a Soul

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
People, Places, Things

People, Places, Things

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hurricane Bianca: From Russia with Hate

Hurricane Bianca: From Russia with Hate

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry