keymayers has logged 340 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
La escuela contra el margen

La escuela contra el margen

×
Read the review Edit this entry  
14
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lost River

Lost River

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Four Minutes

Four Minutes

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Soy Rada: Serendipity

Soy Rada: Serendipity

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Push

Push

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Party with Me

Party with Me

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Monday

Monday

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joshy

Joshy

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cooties

Cooties

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Happy Anniversary

Happy Anniversary

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Gay Deceivers

The Gay Deceivers

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Banana Split

Banana Split

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Plan B

Plan B

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Coffee Town

Coffee Town

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry