• Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • Soy Rada: Serendipity

    ★★★

  • Cruella

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Party with Me

    ★★½

  • Three Pints and a Rabbi

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Ride or Die

    ★★

  • North Hollywood

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Moxie

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • News of the World

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • My First Summer

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Earwig and the Witch

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Baby Done

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Monday

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Stranger by the Shore

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • Don't Tell a Soul

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Mainstream

    ★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • Nasha Natasha

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½