Sort by

anna has logged 64 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tusk

Tusk

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry