• Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • There's Someone Inside Your House

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • My First Summer

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Emma.

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Swallow

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Favourite

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • To the Bone

    ★★

  • Before I Fall

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Love, Rosie

    ★★★★

  • Fury

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Tusk

    ★★

  • The Maze Runner

    ★★★½

  • Her

    ★★★★½

  • About Time

    ★★★½

  • The Spectacular Now

    ★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★