Sort by

kevtav has logged 174 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Events Transpiring Before, During, and After a High School Basketball Game

Events Transpiring Before, During, and After a High School Basketball Game

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Psych 3: This Is Gus

Psych 3: This Is Gus

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Unstoppable

Unstoppable

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chompy & The Girls

Chompy & The Girls

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Robin and the 7 Hoods

Robin and the 7 Hoods

1964
×
Read the review Edit this entry  
26
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Candleshoe

Candleshoe

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Chompy & The Girls

Chompy & The Girls

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blind Alley

Blind Alley

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Babysitter Must Die

Babysitter Must Die

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
Read the review Edit this entry