• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

    ★½

  • Why Didn't They Ask Evans?

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Hunting Ava Bravo

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

  • Turning Red

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Slapface

    ★★★

  • Scream

    ★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

    ★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Antlers

    ★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • Midnight Mass

  • Squid Game

    ★★★½

  • Cry Macho

  • Chompy & The Girls

    ★★★★½

  • Nightride

    ★★★½

  • Copshop

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

  • Belfast

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Crabs!

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

  • Belle

    ★★½

  • Black Widow

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Babysitter Must Die

    ★★★★★

  • Teen Titans Go! See Space Jam

    ★★★

  • Luca

    ★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Loki

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Out Of Time

    ★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • SAS: Red Notice

  • Stay Out of the Attic

    ★★★★★