Sort by

Kevin has logged 50 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Double, Double, Toil and Trouble

Double, Double, Toil and Trouble

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Plus One

Plus One

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Breaking Fast

Breaking Fast

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Book Club

Book Club

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Return to Halloweentown

Return to Halloweentown

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Flight 7500

Flight 7500

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Binding

The Binding

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry