Sort by

Kevin has logged 446 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Ordinary Heroes

Ordinary Heroes

1999
×
★★★½
Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Nightwatch

Nightwatch

1997
×
★★
Edit this entry  
16
The Vanishing

The Vanishing

1993
×
Read the review Edit this entry  
15
Santa Buddies

Santa Buddies

2009
×
★★
Edit this entry  
08
Only You

Only You

1994
×
★★★
Edit this entry  
06
Inferno

Inferno

2016
×
★★
Edit this entry  
06
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★
Edit this entry  
05
Mr. Klein

Mr. Klein

1976
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Look Who's Talking Now!

Look Who's Talking Now!

1993
×
Read the review Edit this entry  
29
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Duel of the Iron Fist

Duel of the Iron Fist

1971
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sidewalk Stories

Sidewalk Stories

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Fabulous Baron Munchausen

The Fabulous Baron Munchausen

1961
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Old Enough

Old Enough

1984
×
★★★★
Edit this entry  
10
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Paparazzi

Paparazzi

2004
×
★½
Edit this entry  
09
15 Minutes

15 Minutes

2001
×
★★
Edit this entry  
08
I Wake Up Screaming

I Wake Up Screaming

1941
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Sword and the Sorcerer

The Sword and the Sorcerer

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★★
Edit this entry  
06
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
You, the Living

You, the Living

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
A Swedish Love Story

A Swedish Love Story

1970
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Boy and His Dog

A Boy and His Dog

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Derailed

Derailed

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Spiral Staircase

The Spiral Staircase

1946
×
★★★
Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Deadly Spawn

The Deadly Spawn

1983
×
★★★★
Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Edit this entry