• Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • I Want You Back

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Moonfall

    ★★

  • Scream

    ★★

  • The King's Man

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hell Hath No Fury

    ★★★½

  • Finch

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • The Timekeepers of Eternity

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Kate

    ★★★

  • Old Henry

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★

  • The Windshield Wiper

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Settlers

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Agnes

    ★★★★½

  • F9

    ½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Spine of Night

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★