Sort by

kevinyang has logged 34 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Emergency

Emergency

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Leonor Will Never Die

Leonor Will Never Die

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Piggy

Piggy

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Happening

Happening

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brian and Charles

Brian and Charles

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tantura

Tantura

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Am I Ok?

Am I Ok?

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nanny

Nanny

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dual

Dual

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
2nd Chance

2nd Chance

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Master

Master

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Jane

Call Jane

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Breaking

Breaking

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fresh

Fresh

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Dexter: New Blood

Dexter: New Blood

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Landscapers

Landscapers

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Edit this entry