Sort by

kevinyang has logged 204 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Babylon

Babylon

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sr.

Sr.

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Living

Living

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
The Territory

The Territory

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Descendant

Descendant

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Neptune Frost

Neptune Frost

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Girl Picture

Girl Picture

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Navalny

Navalny

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
All That Breathes

All That Breathes

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Anne

Anne

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
The Whale

The Whale

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
EO

EO

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Corsage

Corsage

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
She Said

She Said

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Axe

Bad Axe

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Edit this entry  
11
My Father's Dragon

My Father's Dragon

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Nitram

Nitram

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Benediction

Benediction

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Anaïs in Love

Anaïs in Love

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Patient

The Patient

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Mad God

Mad God

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Outside

The Outside

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★
Edit this entry