Sort by

Kevin has logged 47 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tralala

Tralala

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Taxidermize Me

Taxidermize Me

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Hiruko the Goblin

Hiruko the Goblin

1991
×
★★★
Edit this entry  
31
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
France

France

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Noise of Engines

The Noise of Engines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Bootlegger

Bootlegger

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Star

The Star

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Introduction

Introduction

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Unclenching the Fists

Unclenching the Fists

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
12
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Asmodeus

Asmodeus

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Days

Days

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
A Hero

A Hero

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Torso

Torso

1973
×
★★★★
Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Ohm

Ohm

2009
×
★★½
Edit this entry  
03
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Edit this entry