Sort by

kevintporter has logged 162 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Idina Menzel: Which Way to the Stage?

Idina Menzel: Which Way to the Stage?

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Stuck on You

Stuck on You

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
School Ties

School Ties

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Whale

The Whale

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Falling in Love

Falling in Love

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lyle, Lyle, Crocodile

Lyle, Lyle, Crocodile

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bros

Bros

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Invitation

The Invitation

2022
×
½
Read the review Edit this entry