Sort by

kevintporter has logged 173 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The French Lieutenant's Woman

The French Lieutenant's Woman

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bless the Child

Bless the Child

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Loop

In the Loop

2009
×
Edit this entry  
03
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
Edit this entry  
15
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
Edit this entry