Sort by

Kevin Tarazi. has logged 31 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Outside

The Outside

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Edit this entry