Sort by

Kevin Tarazi. has logged 277 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
library

library

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Alex's Dream

Alex's Dream

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
20
Wife, Witch, Poisoner, Whore

Wife, Witch, Poisoner, Whore

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
★★
Edit this entry  
16
National Theatre Live: Prima Facie

National Theatre Live: Prima Facie

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Snow Globe: A Breaking Bad Short

Snow Globe: A Breaking Bad Short

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bus Girl

Bus Girl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Superman and the Mole-Men

Superman and the Mole-Men

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jingle Bell Bride

Jingle Bell Bride

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Christmas Joy

Christmas Joy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1971
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Nightmare Before Christmas: The Original Poem

The Nightmare Before Christmas: The Original Poem

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scrooge: A Christmas Carol

Scrooge: A Christmas Carol

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
The Noel Diary

The Noel Diary

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
Within the Woods

Within the Woods

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Puss in Boots: The Three Diablos

Puss in Boots: The Three Diablos

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Mourning

Good Mourning

2022
×
★½
Edit this entry  
28
Star Wars: Tales of the Jedi

Star Wars: Tales of the Jedi

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Adam: Saviour or Destroyer?

Black Adam: Saviour or Destroyer?

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Snowshoe

Snowshoe

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry