Sort by

Kevin has logged 160 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scalps

Scalps

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Andy the Talking Hedgehog

Andy the Talking Hedgehog

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mothra

Mothra

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Torso

Torso

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Exte: Hair Extensions

Exte: Hair Extensions

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Iron Finger

Iron Finger

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ninja Terminator

Ninja Terminator

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Icebreaker

Icebreaker

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wizard of Gore

The Wizard of Gore

1970
×
Read the review Edit this entry  
13
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Surf Nazis Must Die

Surf Nazis Must Die

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
What Have They Done to Your Daughters?

What Have They Done to Your Daughters?

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Christmas Tree

The Christmas Tree

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Inglorious Bastards

The Inglorious Bastards

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Almost Human

Almost Human

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Catholic

Catholic

1991
×
Read the review Edit this entry  
10
Airport

Airport

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mama, White Mama

Black Mama, White Mama

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batwoman

The Batwoman

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Caged Fury

Caged Fury

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Adventures of Zatoichi

Adventures of Zatoichi

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Belt Jones

Black Belt Jones

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dead or Alive: Final

Dead or Alive: Final

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scalps

Scalps

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deadly Weapons

Deadly Weapons

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry