Sort by

Kevin has logged 32 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
B.A.P.S.

B.A.P.S.

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fort Tilden

Fort Tilden

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Death of Me

Death of Me

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Silent House

Silent House

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Drumline

Drumline

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
42nd Street

42nd Street

1933
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Superior

Superior

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry