Sort by

Kevin has logged 265 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Private Life

Private Life

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Portrait of a Lady

The Portrait of a Lady

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Six by Sondheim

Six by Sondheim

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Volver

Volver

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Two Friends

Two Friends

1986
×
★★½
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Very Brady Sequel

A Very Brady Sequel

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry