Sort by

kev. has logged 34 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Black Sheep

Black Sheep

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Weekends

Weekends

2017
×
★★
Edit this entry  
27
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bao

Bao

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Skin

Skin

2018
×
Edit this entry  
25
The Man Who Walked Between the Towers

The Man Who Walked Between the Towers

2005
×
Edit this entry  
25
Brothers

Brothers

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Creed

Creed

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
End Game

End Game

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Yours, Mine & Ours

Yours, Mine & Ours

2005
×
★★½
Edit this entry  
20
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
Edit this entry  
19
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Miss Bala

Miss Bala

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gabriel

Gabriel "Fluffy" Iglesias: One Show Fits All

2019
×
★★★
Edit this entry