Sort by

Besiana has logged 260 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Foxfire

Foxfire

1996
×
★★
Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Holiday

The Holiday

2006
×
Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
Edit this entry  
25
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Edit this entry  
18
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Searching

Searching

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Sense8: Happy F*cking New Year

Sense8: Happy F*cking New Year

2016
×
Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
Edit this entry  
10
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
25
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Edit this entry  
25
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Edit this entry  
24
The Blob

The Blob

1988
×
Edit this entry  
23
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Edit this entry  
11
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Edit this entry  
11
Anaconda

Anaconda

1997
×
Edit this entry  
07
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Edit this entry  
07
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
Edit this entry  
01
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Bar

The Bar

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Maniac

Maniac

2018
×
Edit this entry  
24
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
The Host

The Host

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
Edit this entry  
15
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Case 39

Case 39

2009
×
Edit this entry  
08
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
Edit this entry  
06
The Feels

The Feels

2017
×
Edit this entry  
05
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Head On

Head On

1998
×
Edit this entry  
02
The Firefly

The Firefly

2013
×
★★½
Edit this entry