• His Death

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Blade Runner

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Summer Nights

    ★★★★½

  • Boogie Nights

    ★★★★½

  • Breathless

    ★★★★

  • The Dress

    ★★★★

  • Black Notebooks

    ★★★★½

  • Finding Nemo

    ★★★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★★★★

  • The Wind Will Carry Us

    ★★★★½

  • It's Not You, It's Me

  • Dune

    ★★★