Sort by
  • Joker: Folie à Deux

  • Disenchanted

  • The People's Joker

  • Blonde

    ½

  • LEGO Star Wars Summer Vacation

    ★★★

  • Katips

    ★★★

  • Maid in Malacañang

    ½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Metal Lords

    ★½

  • Morbius

    ½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • My Son

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Kotaro Lives Alone

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • CODA

    ★★★★½

  • WandaVision

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen

  • Mainstream

    ★★

  • Great Pretender

  • Hamilton

  • Defending Jacob

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Spree

    ★★★½

  • Suki

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • Frozen II

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Kingmaker

    ★★★½