• All Sorts

    ★★★½

  • Potato Dreams of America

    ★★★★

  • Cherry

    ★★

  • Fake Famous

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • Coming Home in the Dark

    ★★★

  • Passing

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★

  • Cryptozoo

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Call

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Get the Hell Out

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Sweat

    ★★½

  • Scoob!

    ★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • This Town

    ★★★½

  • The Most Dangerous Animal of All

    ★★

  • Emma.

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Miss Juneteenth

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Summertime

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • His House

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Wyrm

    ★★★★

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • The Cat and the Moon

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Straight Up

    ★★★★★

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Making Waves : The Art of Cinematic Sound

    ★★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★