Sort by

Patrick has logged 85 entries for films during 2011.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The World of Stainboy

The World of Stainboy

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hannibal Rising

Hannibal Rising

2007
×
Read the review Edit this entry  
03
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
King of California

King of California

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hesher

Hesher

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hesher

Hesher

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guard

The Guard

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Am Number Four

I Am Number Four

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Going the Distance

Going the Distance

2010
×
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
Read the review Edit this entry  
04
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Leaves of Grass

Leaves of Grass

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Life During Wartime

Life During Wartime

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cedar Rapids

Cedar Rapids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Super 8

Super 8

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Secret Agent

Secret Agent

1936
×
★★★★
Edit this entry  
16
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Beautiful Blonde from Bashful Bend

The Beautiful Blonde from Bashful Bend

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Jack Goes Boating

Jack Goes Boating

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Five Graves to Cairo

Five Graves to Cairo

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry