Sort by

Dan has logged 31 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Nude Vampire

The Nude Vampire

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vampyros Lesbos

Vampyros Lesbos

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blue Film Woman

Blue Film Woman

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Abnormal Family

Abnormal Family

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mercenary

The Mercenary

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Curious Dr. Humpp

The Curious Dr. Humpp

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Panic

Don't Panic

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lips of Blood

Lips of Blood

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
True Mothers

True Mothers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shara

Shara

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Still the Water

Still the Water

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mourning Forest

The Mourning Forest

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Suzaku

Suzaku

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zero Focus

Zero Focus

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gerry

Gerry

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Final Victory

Final Victory

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Name Ain't Suzie

My Name Ain't Suzie

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cherie

Cherie

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Viva Erotica

Viva Erotica

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Play It Cool

Play It Cool

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Maybe It's Love

Maybe It's Love

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Molester's Train: Dirty Behavior

Molester's Train: Dirty Behavior

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Kiss of Death

The Kiss of Death

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Emanuelle and Françoise

Emanuelle and Françoise

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry