Sort by

Ken has logged 30 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Not Tonite, Henry!

Not Tonite, Henry!

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
No Man of Her Own

No Man of Her Own

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wild Boys of the Road

Wild Boys of the Road

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Arena

The Arena

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deathstalker II

Deathstalker II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ghoul

The Ghoul

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Act of Vengeance

Act of Vengeance

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Horrible Dr. Hichcock

The Horrible Dr. Hichcock

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hell Night

Hell Night

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Killing Spree

Killing Spree

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The House That Cried Murder

The House That Cried Murder

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mutations

The Mutations

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beyond the Door

Beyond the Door

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Doll Squad

The Doll Squad

1973
×
Read the review Edit this entry  
12
The Evil

The Evil

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ghoulies

Ghoulies

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Fifth Floor

The Fifth Floor

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Killing Car

Killing Car

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Don't Open the Door!

Don't Open the Door!

1974
×
Read the review Edit this entry  
05
Indestructible Man

Indestructible Man

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Murder Weapon

Murder Weapon

1989
×
Read the review Edit this entry  
04
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry