Sort by

Ken has logged 317 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Basic Instinct 2

Basic Instinct 2

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Curtains

Curtains

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gate II

Gate II

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Keep My Grave Open

Keep My Grave Open

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Robowar

Robowar

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Satan's Children

Satan's Children

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
How to Make a Monster

How to Make a Monster

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scum of the Earth

Scum of the Earth

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Planets Around Us

Planets Around Us

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Octaman

Octaman

1971
×
Read the review Edit this entry  
01
Blood, Boobs and Beast

Blood, Boobs and Beast

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hooker with a Hacksaw

Hooker with a Hacksaw

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Purple Ball

The Purple Ball

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hellbenders

The Hellbenders

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Schlock

Schlock

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blood Massacre

Blood Massacre

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Night Evelyn Came Out of the Grave

The Night Evelyn Came Out of the Grave

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Flesh Eaters

The Flesh Eaters

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Seed

Seed

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Boy and His Dog

A Boy and His Dog

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cry of the Werewolf

Cry of the Werewolf

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Therese

Therese

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The College Girl Murders

The College Girl Murders

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bloodeaters

Bloodeaters

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Violent Years

The Violent Years

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Earth vs. the Spider

Earth vs. the Spider

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Death Warmed Up

Death Warmed Up

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
To My Great Chagrin

To My Great Chagrin

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mark of the Witch

Mark of the Witch

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Alien Dead

The Alien Dead

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
One Naked Night

One Naked Night

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
High School Hellcats

High School Hellcats

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Juniper Tree

The Juniper Tree

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Virgin Witch

Virgin Witch

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hired Hand

The Hired Hand

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Voodoo Woman

Voodoo Woman

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Terror Toons

Terror Toons

2002
×
Read the review Edit this entry