Sort by

Ken has logged 36 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mansion of Madness

The Mansion of Madness

1973
×
Read the review Edit this entry  
28
The Sisterhood

The Sisterhood

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Stripped to Kill

Stripped to Kill

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Split Second

Split Second

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Long Hair of Death

The Long Hair of Death

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The New Kids

The New Kids

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Return of the Vampire

The Return of the Vampire

1943
×
Read the review Edit this entry  
22
The Undertaker and His Pals

The Undertaker and His Pals

1966
×
Read the review Edit this entry  
21
Mako: The Jaws of Death

Mako: The Jaws of Death

1976
×
Read the review Edit this entry  
21
Howling III

Howling III

1987
×
Read the review Edit this entry  
20
Bonnie's Kids

Bonnie's Kids

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Weekend Murders

The Weekend Murders

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Walking Dead

The Walking Dead

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Leonard Part 6

Leonard Part 6

1987
×
Read the review Edit this entry  
16
The Robot vs. The Aztec Mummy

The Robot vs. The Aztec Mummy

1958
×
Read the review Edit this entry  
15
Terribly Happy

Terribly Happy

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Race with the Devil

Race with the Devil

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scarecrows

Scarecrows

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
Read the review Edit this entry  
13
The Mummy's Curse

The Mummy's Curse

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mummy's Ghost

The Mummy's Ghost

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mummy's Tomb

The Mummy's Tomb

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hallucinations

Hallucinations

1986
×
Read the review Edit this entry  
09
The Mummy's Hand

The Mummy's Hand

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dolls

Dolls

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Redeemer: Son of Satan!

The Redeemer: Son of Satan!

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
Read the review Edit this entry  
06
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Djinn

Djinn

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vigilante

Vigilante

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Carpenter

The Carpenter

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry