kennedy has logged 10 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Artist

The Artist

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry