Sort by

kennedy has logged 105 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Big

Big

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman

Batman

1989
×
★★★
Edit this entry  
22
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
21
Breathe

Breathe

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kinky Boots

Kinky Boots

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Denial

Denial

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry