Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Enys Men

Enys Men

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
65

65

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Another Round

Another Round

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Game

The Game

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Incantation

Incantation

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★½
Read the review Edit this entry