Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • 65

    ★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Incantation

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Army of the Dead

    ½

  • Moxie

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Dating Amber

    ★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Cats

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★